Cena bublinkové fólie zdaleka neodpovídá tomu, co všechno dokáže

Zabalit předměty do papírové krabice není dnes tak obtížné, jako tomu bývalo v první polovině dvacátého století. Můžeme si totiž vypomáhat plastickými hmotami, které směle nahradí papír, dřevo a dřevitou hmotu (piliny a hobliny), a mezi nimi se asi největší oblibě těší bublinková fólie.

Co dokáže bublinková fólie

Pod tímto nadpisem se ukrývá několik desetiletí vesměs pozitivních zkušeností milionů lidí, kteří tento svérázný a fenomenální kus plastu drželi někdy v ruce.

velké bublinky

Zahřeje – sama o sobě nehřeje, ale posedíte-li se na ní, záhy se pod vámi rozline příjemné teplo. To teplo je vaše a fólie jen od něj izoluje zemský povrch či podlahovou krytinu. Tohoto jevu se využívá doposud v některých kempech, kde doplňuje cvičební podložky a karimatky z paměťové pěny. Výhodou je bublinková fólie cena – je natolik levná, že se vyplatí sbalit ji na cesty a pokládat ji ve dvou vrstvách pod stanovou podlážku, pod karimatku, na kročejový prostor před stanem, zkrátka tam, kde potřebujeme mít teplo na chodidla a zadnici.

bublinková fólie

Je měkká, pružná, ale i pevná – tyto vlastnosti se perfektně skloubí vždy, když potřebujete něco zabalit. Při stěhování, ukládání věcí do skříní, při odesílání balíků se zbožím nebo balení komponentů dřevěného rozebíratelného nábytku.

Zabalíte do ní i sklo, porcelán, keramiku nebo plast – ať si vyberete jakýkoli materiál, s bublinkovou fólií nemůžete šlápnout vedle. Chrání před škrábanci a odřeninami a částečně i před různými prasklinami či deformacemi.

Osvědčila se i profesionálům – je natolik univerzální, že s ní vystačíte u většiny předmětů a břemen, tím pádem bývá běžnou součástí vybavení stěhovacích firem a obchodů, které zákazníkům rozesílají zboží přepravními společnostmi. Osvědčila se i u balení trvanlivých potravin ve skle, v plastu, v papírových obalech, ať už jde o křehké trvanlivé pečivo nebo různé marinády a nakládanou zeleninu.