Chorvatská kuchyně – jak se zamilovat do Chorvatska

Chorvatská kuchyně je úžasná a pokud budete někdy v Chorvatsku, určitě ji musíte vyzkoušet a sami uvidíte, jak chutná je. Je pravda, že jednotlivá tradiční jídla se velmi liší dle toho, v jakém regionu se nacházíte. Ale o důvod více, abyste si projeli celé Chorvatsko a zkusili ochutnat co nejvíce dobrot.

chorvatsko

Jaké tradiční jídla můžete ochutnat za Chorvatskými hranicemi?

Černé rizoto

Takzvané černé rizoto je velmi známá pochoutka v Chorvatsku. Pokud milujete rýži a mořské plody, určitě si pochutnáte. Rizoto totiž obsahuje rýži, inkoust z olihně, který způsobuje černou barvu, chobotnici a případně další mořské plody, jako jsou třeba mušle. Jen pozor, po konzumaci zůstanou vaše zuby zářivě černé.

Strukli

Tato pochoutka potěší milovníky pečiva. Jedná se totiž o pečivo, které se vaří ve vodě nebo naopak peče v troubě. Plní se tvarohem a zakysanou smetanou. Podává se jak v sladké vberzi, doplněné ovocem, nebo i třeba jako moderní slaná verze doplněná houbami. Tento pokrm najdete především v okolí Záhřebu.

Peka

Tradiční chorvatské jídlo ve stylu, co dům dal. Ale v daleko vylepšené verzi. Maso, které se použije, se totiž zpracovává pod velkým železným poklopem, na který jsou kladeny žhavé uhlíky. Místo masa můžete použít i mořské plody, zeleninu nebo všechno dohromady. Podává se obvykle s brambory a jedná se o opravdu jedinečnou pochoutku, zejména kvůli výborné omáčce, která je většinou tvořena směsí koření, medu a koňaku.

chorvatsko

Jak vidíte, do Chorvatska stojí za to přijet už jen kvůli vynikajícímu jídlu, které tu můžete ochutnat. Ale jak je to s ubytováním? V této zemi najdete samozřejmě velmi široké možnosti ubytování v jakékoliv cenové dostupnosti. Pokud se ale chcete do Chorvatska vracet opakovaně, určitě by stálo za to prohlédnout si nabídku nemovitostí v Chorvatsku na prodej.