Hledání nového zaměstnání

Při hledání práce koukáme hned na několik věcí, kdy jednou z nejvýznamnějších je rozhodně plat. Online kalkulačka převede bitvou hrubou mzdu na čistou.

Hledání nového zaměstnání

Zabere to čas i úsilí

Jak jistě víte, tak najít si práci někdy není nic jednoduchého, a proto si řekneme pár rad, abychom našli práci za rozumnou dobu, a hlavně nám vyhovovala. První věcí, která by měla být rozhodně na dobré úrovni je životopis. Ten posíláme na všechny pracovní nabídky, takže jej stačí udělat jednou a pořádně. Práci můžeme hledat na webových portálech, přičemž nabídky můžeme vyfiltrovat dle našich požadavků. Ty by měli být takové, abychom v ní vydrželi a netrápili jsme se.

pracovní pohovor

Na druhou stranu musíme nároky přizpůsobit nabídce, protože třeba absolvent nedostane takový plat jako člověk s dlouholetou praxí. Při odpovídání na nabídku je dobré napsat i formální motivační dopis, aby firma věděla, proč má přijmout právě Vás. Pokud si nás pozice na pracovní pohovor, tak se na něj dobře připravte. Odpovídejte na něm pravdivě a buďte slušní, protože personalista si všímá chování žadatele a jeho celkové prezentace.

Výše výplaty

Každý měsíc máme určité výdaje jako je jídlo, bydlení, energie a další věci, bez kterých se neobejdeme. Proto potřebuje dostatečný zdroj příjmů, kdy nejčastěji se jedná o zaměstnanecký poměr. Právě už u hledání práce se z velké míry rozhodujeme podle nabízeného platu, protože každý chce za odvedenou práci dostat slušné peníze, aby měl na výdaje, a ještě mu něco zbylo bokem. Když si projíždíme nabídky, tak firmy většinou udávají měsíční hrubou mzdu.

kožená peněženka

Ovšem často se také setkáme s hodinovou, které je častější než ta úkolová. Abychom věděli, kolik nám vlastně přijde na účet, tak si stačí rozkliknout výpočet čisté hodinové mzdy 2021, do kterého zadáme potřebné údaje a on nám napíše, kolik bychom si vydělali v čistém za jednu hodinu. Odečte se tu od hrubé daň, pojištění a další věci, takže čistá měsíční mzda je už částka, která nám přijde přímo na účet a ta nás zajímá nejvíce, protože už z ní nemusíme nikomu nic odvádět.