Kam s pejskem?

Chystáte se odjet někam na delší dobu a nevíte, kam s Vaším domácím mazlíčkem? Máte hned několik možností. První a možná pro pejska či kočičku nejlepší, je dát ho k příbuzným či známým. Pejsek tyto lidi zajisté dobře zná a nebude mít tedy z odloučení takové trauma. Velmi dobré je taky umístit zvíře tam, kde je zvyklé chodit. Bude mu tedy připadat naprosto normální, že zrovna není doma. Pokud ale tuto možnost nemáte, tak nemusíte zoufat. Existují totiž takzvané psí hotely.
zabalený pes v dece
Co to je a jak to funguje? Nuže, je to jednoduché… Den předtím, než někam odjedete, navštívíte se svým mazlíčkem tuto instituci a Váš pejsek projde jen krátkou kontrolou, aby neohrozil ostatní ubytované hosty. Pak už je to jen na Vás, jak dlouho potřebujete mazlíčka pohlídat. Nemusíte se bát, většina těchto hotelů je opravdu kvalitní a poskytne Vašemu pejskovi péči, že to vlastně i pro něj bude taková malá dovolená. Bude si moct hrát s ostatními pejsky a bude mít dostatek péče po celý den. Samozřejmě si ale svůj vybraný hotel nejprve pořádně proklepněte. Vyhnete se tak tomu, že Vaše zvířátko zažije nějaké nepříjemné trauma po dobu Vaší nepřítomnosti. Vždy si tedy vyhledejte dostatečné množství recenzí na daný objekt a nevynechejte ani osobní návštěvu s pejskem.
psí odměna
Sami uvidíte, jak na prostředí reaguje a jestli se mu zamlouvá. Také se seznámíte s pečovateli, kteří se budou o Vašeho čtyřnohého parťáka starat, když Vy budete zrovna nedostupní. Není se čeho bát, ale vyvarujte se tomu, abyste své zvíře museli dávat do těchto zařízení často. Mohlo by to vést k nějaké psychické poruše a změnilo by to úplně povahu Vašeho pejska a Vy byste si to pak akorát dávali celý zbytek za vinu. Hlavně se vždy ubezpečte, že mu nehrozí žádné nebezpečí a že se mu pobyt v zařízení bude také líbit a tamní hry pro něj budou opravdu zábava a ne utrpení.