Kryté venkovní posezení


Udělat si na zahrádce kout, který by sloužil primárně k přijímání návštěv hlavně v letních měsících, není tak složité a ani drahé, jak si teď možná myslíte.

Kryté venkovní posezení

Mnoho majitelů zahrad nemá ani tušení, jaké zlato se jim před domem nachází. Mnoho lidí totiž tento plácek nechává zanedbaný, a to ať už z nedostatku času, případně absenci zájmu. A je to velká škoda, jelikož zahradu, alespoň její část, můžete předělat do podoby takového přírodního obývacího pokoje. Stačí jen sehnat vhodný nábytek, koupit pořádnou střechu a máte hotovo. Samozřejmě, že to zní až příliš dobře, ale s trochou snahy se vám to může podařit realizovat i za docela slušné peníze. Jen musíte vědět, kde kupovat a za kolik.

Dřevěná pergola

Důležité je sehnat hlavně nábytek, který je zde alfou a omegou. Pokud nechcete sedět na hnusných plastových židlích, můžete se mrknout po něčem lepším. V případě, že ale budete kupovat nové věci, připravte se na to, že třeba takové ratanové posezení není příliš levné. Nižší cenu mu ale můžete udělit tím, že si ho seženete někde z druhé ruky, ideálně z nějakého vetešnictví, případně přes internet.

Větším problémem, alespoň co se týče financí, může být střecha. Jistě, můžete si koupit párek slunečníků a máte vystaráno, jenže to by se musely vaše zahradní dýchánky omezovat pouze na slunečné, či alespoň bez přeháňkové dny, což by byla škoda hlavně v létě, kdy je venku teplo i během deště. Daleko rozumnějším, i když z pochopitelných důvodů i dražším řešením je zakoupení některé z pergol ostrava. Jde o velice efektivní a ladný způsob zastřešení, který se v hojné míře využívá nejen na soukromých zahradách, ale třeba i v hospodách, kde mají místa venku.

Pergola na dvoře

Pergola je samozřejmě dražší než sebelepší slunečník, ale také v mnoha hledech lepší. Když už nic jiného, dokáže zakrýt velkou plochu nejen před otravným slunečním zářením, ale rovněž i před deštěm, kroupami a dalšími běžnými nepříjemnostmi, které se na nás jednou za čas valí z klenby nebeské. Chcete-li ušetřit za tento druh konstrukce, vaše volba by měla padnout na stavebnicovou verzi, nikoliv na model vyrobený přímo na míru.