Proč dát přednost vestavěné skříni před tou klasickou

Dá se rozebrat a postavit i jindevestavěné skříně se sice montují přesně na míru, ale pokud se stěhujete, nebo chcete nábytek umístit jinam v domě, není problém jej rozebrat a provést případné rozměrové úpravy.

Cena – ceny těchto výrobků jsou pochopitelně vyšší, než u šatních skříní, které zakoupíte v obchodech s nábytkem, ale podívejme se na celou situaci s nadhledem: Šatní skříň z masivu je poměrně drahá a hlavně relativně malá, takže se do ní mnoho věcí nevejde. Levnější je sice nábytek z dřevotřísky, ale tam je zas problém s životností – všechny spoje a vruty se rády rozviklávají a takový nábytek nemá dlouhou životnost.

ramínka na tyči

Úložný prostor – to je asi hlavní důvod, proč se stále úspěšně prodávají, pokryjete tím celou plochu stěny od stropu až k podlaze, tím máte k dispozici obrovský prostor k ukládání všeho, co zrovna nechcete mít na očích. Vejde se tam i vysavač a úklidové prostředky, sezonní oděvy a obuv, sportovní potřeby, hračky, a třeba i trvanlivé potraviny. Nemáte pak pocit, že se váš byt postupně mění na skladiště věcí a z psychologického hlediska je také známo, že čím méně věcí kolem sebe máme na dohled, tím méně působí na naši energetickou auru, a tím pádem nám ji více zbude pro sebe a pro činnosti, kterým se chceme věnovat.

trička na ramínku

Perfektní dekor na přání – nevýhodou nabídek obchodů s nábytkem je omezená možnost vzhledu jednotlivých výrobků. Musíte se uskromnit a jít cestou kompromisu, zatímco vzorů a barev lamina skříní na míru existuje mnohem více. V současné době je velký zájem hlavně o světlé, nenápadné dekory, jako je krémová, okrová, bílá, ale místnost může oživit třeba i výraznější pastelová barva zelená, modrá, žlutá, oranžová, či jejich vzájemné kombinace.

Zakryté nevzhledné kouty a výklenky – požadavkem pro výstavbu vestavěné skříně není perfektně rovná stěna, naopak lze využít toho, že se vnitřní přihrádky a fochy zhotoví přesně podle tvaru výklenků, které mohou být zkosené i zaoblené. Chcete-li takový prostor zakrýt, není nic jednoduššího, než tento způsob.