Vyvážená strava je skvělý způsob, jak bojovat proti celulitidě

Není divu, že se jich většina žen snaží zbavit, může to totiž zlepšit jejich sebeúctu. Existuje mnoho metod boje proti celulitidě. Nejúčinnější, nejzdravější a nejlevnější je však zdravá, vyvážená strava a mírný pohyb.
zdravý oběd

Dietní změny nemusí být radikální

Většina žen chce rychle zhubnout a rozhodne radikálně změnit stravu. To však není dobrý nápad. Je třeba si uvědomit, že neexistuje univerzální anticelulitidová strava. Nejlepší je postupně měnit vaše stravovací návyky a snažit se zavést do našeho jídelníčku stále zdravější potraviny. Změny v naší stravě by měly být zavedeny postupně. Omezující a krátkodobá strava obvykle nepřináší dobré výsledky. Zpravidla se hned po dokončení diety vrátíte ke svým špatným stravovacím návykům.

Jak by měla vypadat zdravá a vyvážená strava?

Nejdůležitější věcí ve zdravé stravě je rozmanitost. Musíme svému tělu poskytnout všechny potřebné vitamíny a minerály. Pokud strava obsahuje určité živiny, pak se vyplatí ji používat. Někteří lidé si myslí, že zdravá strava není příliš chutná, ale není to pravda. Můžete si připravit chutná jídla, která pozitivně ovlivní náš vzhled.
Mezi produkty, které pomáhají v boji proti celulitidě, patří libové telecí maso, hovězí maso, drůbež, libové druhy ryb, brambory, čerstvá zelenina a ovoce a celozrnné obilné výrobky. Také si pamatujte, že je potřeba smažené pokrmy nahradit pečeným nebo grilovaným, tlusté maso libovým, červené maso kuřecím masem nebo rybou, cukr a sladkosti ovocem a sůl mořskou solí nebo čerstvými bylinkami a koření. Nezapomínejme na vodu – měli bychom pít minimálně 2 litry vody každý den.
silueta postavy a vedle pomeranče

Dejte si pozor na jo-jo efekt

Někteří mohou začít jíst málo nebo hladovět, aby zhubli rychleji, ale to je špatný nápad. Měli bychom zajistit, že během dne sníme alespoň 1 000–1 200 kcal. Pokud jich dodáme méně, může se po dokončení stravy objevit jo-jo efekt.