Zútulněte si svůj domov

Nepřijdete si ve Vašem vlastním bytu či domě pohodlně? Stále máte pocit, jak kdyby Vám tam něco chybělo, nebo tam máte toho mnoho? Bojíte se udělat větší krok k úpravě domu, že by Vám to nevyšlo podle představ? Nebo máte jednoduše v momentálně méně financí? Podíváme se na to, jak si zútulnit svůj dům za pár kaček.
zajímavý pokoj
Barvy
Máte všude bílé, světlé nebo neutrální barvy, a bojíte se pestřejších barev? Pobývání v místnostech s různými barvami na nás mají různé vlivy. Například barva modrá charakterizuje klid, harmonii a nekonečno, zklidňuje Vaši koncentraci. Jestli máte těžké spaní, jeden z tipů, jak to vyřešit je vymalovat ložnici na nějaký Vámi zvolený odstín. Barva červená probouzí sexualitu nebo chuť k jídlu, tato barva pobízí k vymalování ložnice, nebo světlejší odstín do jídelny či kuchyně. Relaxační účinek má barva zelená, dodává sebevědomí a podporuje činnost mozku při práci, touto barvou je vhodné vymalovat místnost kde pracujete – obývací pokoj či pracovnu.
kytička u postele
Nudné stěny
Máte prázdné zdi, a stále nevíte co na ně? Pokud nejste příznivci obrazů, můžete zvážit možnost tapet nebo samolepek, na trhu už je tolik toho na výběr od rodokmene v podobě stromu s místy pro Vaše fotky členů rodiny, až po všelijaké citáty o domově, lásce a spoustu dalšího. Kreativní způsob, jak obživit své stěny je také zakoupení malé knihovničky, či vyrobení po domácku. Zruční lidé sis s tím určitě poradí, i se svými nápady o ozdobení, či ozvláštnění poliček. Některé domácnosti vypadají neupraveně a neuklizeně, tento dojem často působí kvůli přeplněným poličkám s tzv. pracholapiči, zbavte se některých z nich, a hned to bude vypadat o něco upravenější.
narcisky ve vodě
Prázdné stoly
Máte na stolech prázdno, nebo tam máte misku s pomalu hnijícím ovocem? Zkuste si koupit či natrhat pár lučních květin, a dát je do sklenky s vodou, nezapomeňte sladit barvy domova s květy.
Látka po celém domě
Přijde Vám Vaše zařízení domova příliš jednoduché, slité barvy do sebe, a žádný kontrast? Pořiďte si různé odstíny různých polštářů, různé tvary, látky. Plná postel polštářů vypadá mnohokrát pohodlněji než prázdná. Na židle můžete pořídit tzv. podsedáky, vyhrát si s barvami, deky a přehozy přes křeslo, pohovku. Nebo koupit na studenou světlou podlahu tmavý chlupatý koberec. Všechno z toho Vám pomůže domov zútulnit, a cítit se jako v bavlnce.