Houba Reishi


Jedná se o druh houby, jejíž chuť je spíš hořká a dřevitá, takže se nenechte zaskočit. Její původ je zakořeněn v Číně. Tradičně se připravuje jako čaj nebo extrakt. Nejběžněji ji můžeme vidět, jak roste na švestkách, má opravdu měkkou strukturu, která je podobná korkům. Její tvar je připomínající uchu, ačkoliv se vyskytuje v mnoha barevných odstínech, a to od oranžové, červené až po černou.
V naší společnosti není tato houba moc známá, ale je to velmi fascinující houba a to již tisíce let, je objektem nábožného uctívání v mnoha asijských kulturách. Houba ReishiV minulosti byla dokonce vyhrazena osobám zejména z rodu královského, a to proto, že patřila k jednomu z nejstarších symbolů pohody a dlouhověkosti vůbec.
Do podvědomí se dostala až v polovině 20. Století, kdy se stala předmětem vědeckého zkoumání a to zejména pro své léčivé účinky. Díky tomu, se houba Reishistala komerční po celém světě a je k dispozici v mnoha formách. Můžeme se setkat například s práškem, tinktury nebo kapsle. Setkat se můžeme se všemi těmito variantami.
Tato houba velice příznivě působí na zdraví člověka a mezi její hlavní účinky patří hlavně podpora přirozené obranyschopnosti organismu a také k posílení imunitního systému. Má také pozitivní účinek na správnou hladinu cholesterolu v krvi a podílí se na normální funkci oběhové soustavy člověka.Rostoucí Reishi
Při zakoupení balení si důkladně projděte příbalové informace zejména odstavec dávkování. Obecně je doporučeno denně podávat 2 lžičky, pokud možno 20 minut před jídlem. Prášek můžete přidávat do jakéhokoliv tekutého nápoje – voda, čaj, káva, džus nebo ovocné smoothie. Zkrátka aby vám její konzumace byla co nejvíce příjemná. Rozhodně není vhodné ji podávat dětem do tří let, nebo těhotným ženám.