Je to vhodné či nikoli?

Domníváte se, že přívěšek ve tvaru křesťanského kříže je dokonalý doplněk Vašeho image? Možná. Pojďme se na toto téma podívat trochu blíže.
Dříve nosili křížky na krku lidé věřící. Celkem nezáleželo na denominaci. Za je to katolík nebo evangelík, na tom opravdu celkem nezáleželo. Kříže byly různé. Některé zdobené vzácnými kameny brilianty nevyjímaje a některé byly cíleně velmi strohé. Stačí vzpomenout na františkánský kříž ve tvaru řeckého písmene tau. Ten symbolizoval jsi nic.
Kříž je významný náboženský symbol, podobně jako je náboženským symbolem Davidova hvězda, nebo islámský půlměsíc. Každé světové náboženství má určitý symbol.
zlaté srdce

Národ ateistů

Češi jsou lidé ateističtí či agnostičtí, proto nemají příliš představu o tom, co pro druhé lidi znamená víra. Víra je velmi intimní cit. Náboženské symboly by se rozhodně neměli znevažovat a degradovat je na úroveň módního doplňku.
Například jsou lidé, kteří sice nejsou praktikující křesťané a ani není pravděpodobné, že by se z nich někdy křesťané stali, nicméně je jim například blízká křesťanská morálka. V tomto případě je kříž určitě akceptovatelný.
Rovněž je akceptovatelný v situaci, kdy nositel dostal kříž jako dárek o osoby blízké a má pro něj významnou osobní hodnotu.
náhrdelník s modrým kamenem

Módní doplněk není nejlepší volba

Pokud ho ovšem někdo nosí opravdu jen jako módní doplněk, nelze to samozřejmě nikomu zakázat ani mu diktovat, co nosit smí a co nikoli, ale rozhodně to není vhodné. Je to neuctivé. Člověk by měl respektovat věci, které jsou pro druhé lidi svaté, což v tomto případě znamená doslova.
Přívěsky by měly odrážet Vaši osobnost. Určitě byte nalezli celou řadu dalších hezkých přívěsků, které budou mnohem vhodnější a budou mnohem více vystihovat Vaši lidskou a osobnostní podstatu. Věřte tomu, že to půjde, aniž byte někoho zraňovali. Přívěšky určitě můžete střídat. Jedná se o velmi hezký dárek.