Kde vzít na podnikání?

Pro soukromé podnikání je typická mimo jiné i snad nikdy nekončící snaha vydělat peníze. Jistě, nemusí se tu všechno nezbytně točit jenom kolem finančních záležitostí, může jít třeba i o činnost, jež je podnikatelovou vysněnou prací a podobně, ale přece jenom tu jde v první řadě o peníze. Protože je to zaměstnání, jímž si dotyčný vydělává na živobytí, a tudíž to musí dostatečně vynášet.

Jenže co když podnikání vynášet přestane? Co když se něco zvrtne a najednou jsou tady místo dostatečných zisků jenom ztráty a s nimi spojené problémy?

veselá prasátka

Pak nejednou není jiné cesty, než si někde půjčit peníze, zaplatit jimi to, co je zapotřebí, investovat a vyvést takovou zmírající firmu z potíží.

Jenže ono se to snadno řekne, ovšem daleko hůř realizuje. K tomu, aby nějaký podnikatel půjčku získal, je totiž třeba najít poskytovatele, který je k takové půjčce svolný, a finanční produkt, jenž by nejlépe odpovídal podnikatelovým potřebám.

Jenže najít někoho, kdo by chtěl podnikateli s jednou kapsou prázdnou a druhou vysypanou půjčit, není ani trochu snadné. Bankéři žádají doložení skvěle vypadajícího daňového přiznání a vysokých příjmů, neobejde se to ani bez nahlížení do registrů dlužníků a dlouho se vlekoucího prověřování všech dodaných údajů. A nakonec je taková žádost vesměs zamítnuta, protože žadatel nevyhověl požadavkům.

britské dvacky

A pak už pomůže jedině americká hypotéka bez dokládání příjmů nebankovnihypoteky.net. A to proto, že nebankovní poskytovatelé půjček nekladou na žadatele ani zdaleka tak vysoké požadavky, lze se s nimi na lecčem dohodnout a tito také vyřizují vše daleko snáze a rychleji.

A proč by si u nich jeden nevzal pro záchranu svého podnikání hypotéku, že? Když stačí dát do zástavy nemovitost, prokázat schopnost splácet a nad nejedním problémem už se pak dá přimhouřit oko? Což je pro podnikatele v nesnázích to nejlepší, na co mohou natrefit.