Koupání bez chemie


Propojit zahradu s domem tak, abyste byli co nejvíce spojeni s přírodou, to je určitě záležitost, kterou svěříte architektovi. Ten propojí vaše představy s realitou. Bude hodně záležet i na tom, jak velký máte pozemek.
zahrada s terasou

V současné době v mnohých rodinách žijí děti – alergici. Pro ně vytváříme prostředí, které jim nebude škodit. Osvěžení v horkých letních dnech www.libive.cz/leto-deti-voda-slunicko-ktere-sviti—to-vsechno-k-sobe-patri/.
Pokud budete mít zahradu přibližně 450 m2 a větší, uvažujete na svém pozemku o stavbě bazénu, který spotřebuje každoročně dost chemie, zkuste se zamyslet nad tím, jestli by nebylo lepší vytvořit
koupací přírodní jezírko, které vám poskytne zdravější koupání.
ráj na zahradě
Přírodní jezírko nemusí být velké,ale potřebuje mít plochu minimálně 80m². Co je důležité, měli byste počítat s docela vyšší investicí, přibližně tak velká, jako stavba bazénu.
Když se rozhodnete pro tuto koupací alternativu, mělo by být v takovém místě vaší zahrady, kde dokonale splyne s okolím vašeho domu. Též je důležité, jak silnou budete mít cirkulaci a filtraci vody. Samozřejmě, že vodu biologicky čistí rostliny a drobní živočichové, kteří v této vodě určitě budou žít. Tato symbióza udržuje vodu čistou a bez řas.
zahradní jezírko

  • Bude záležet na jeho tvaru, hloubce, dno vysypané například pískem, drobnými oblázky. Důležitá je samozřejmě výsadba vodních rostlin, které splynou s okolím. Dřeviny v jeho okolí jsou též důležité, protože mohou poskytnout i částečný stín, který je v horkém létě vyhledávaný. Z jednoho břehu jezírka si můžete vytvořit krásnou terasu z dřevěných palubovek, ošetřenou kvalitním nátěrem, aby dlouho vydržela. Využijete ji určitě na opalování a posezení. Vstup do vody po schůdkách z přírodního materiálu bude příjemný a bezpečný. I když si ze začátku vytvoření takového přírodního koupání vyžádá nějaký čas, než v něm a okolo vodní rostliny povyrostou, později se vám vše vrátí v podobě krásy a jednoduché údržby.

  • Dobrá rada nakonec. Služby zahradního architekta jsou důležité. Stavbu koupacího přírodního jezírka svěřte skutečným odborníkům, kteří s touto speciální realizací mají zkušenosti