Máte zuby v pořádku? Jak často si zajít k zubaři a co dělat pro zdraví svých zubů?

Pravidelná péče o zuby nezahrnuje jen čištění zubů, důležité jsou prohlídky a to pravidelné. Staráte se dobře o své zuby? Co to obnáší a co zlepšit?

Máte zuby v pořádku? Jak často si zajít k zubaři a co dělat pro zdraví svých zubů?

Zuby máme jen jedny, tohle vlastně slýcháváme celkem často, je to zcela jistě pravda, nehledě na to, že péče o zuby, tedy ta preventivní nám může ušetřit spoustu trápení. I přesto, že tohle všechno víme, se často stane, že zapomeneme na to, že jsme již dlouho nebyli na prohlídce nebo se o zuby nestaráme tak, jak bychom ve skutečnosti měli. Jenže pokud je péče o zuby zanedbaná, mohou přijít opravdu vážně potíže. Jak se tomu vyvarovat a jak často je dobré chodit k zubaři?

prohlídka u zubaře

Už jste byli na prohlídce?

Preventivní prohlídka u zubaře by měla vždy proběhnout jednou do roka, to platí v případě, že máte zuby v pořádku a netrápí vás kazy nebo jiné problémy se zuby. Pokud ale máte se zuby potíže, bolí vás nebo se vám dělají více kazy, je lepší zajít k zubaři dvakrát do roka, což jsou návštěvy stále hrazené ze zdravotního pojištění a máte na to tedy nárok. Sám ošetřující zubní lékař pak individuálně každému pacientovi doporučí další prohlídku nebo nařídí nějaký zákrok.

zubní chirurgie

Musí se bolavé zuby vytrhnout?

My sami můžeme pro zdraví svých zubů udělat hodně, nejde jen o preventivní prohlídky u zubaře, samozřejmě všichni víme, jak je důležité si zuby čistit, starat se o ně nebo docházet na dentální hygienu. Při jakémkoliv problému, je nutné dbát na rady a doporučení zubního lékaře. Dost často si ale vyslechne pacient v zubní ordinaci nelítostivý verdikt. Bolavý zub se musí vytrhnout. V tom případě jde na řadu ordinace zubní chirurgie Praha. K tomuto kroku by se ale mělo přistupovat jen v případech, že zub už opravdu nejde nijak jinak uzdravit a zachránit. No a v tom se často názory různých zubních lékařů liší. Pokud zub trhat nechcete, klidně zkuste vyhledat i jiného zubního lékaře, než je ten váš.

Pravidelnost péče a zodpovědnost, jen tohle vám pomůže udržet si zuby krásné a zdravé. Bolavé zuby jsou totiž velkou zkouškou, kterou nikdo nechce podstupovat.