Navštivte perlu Řecka – ostrov Santorini

Známý a hojně navštěvovaný ostrov Santorini neboli Théra patří mezi souostroví Kyklády. Je sice svými rozměry malým ostrovem, ale o to je více je zajímavější a rozmanitější.
Při jeho návštěvě vás tento oblíbený ostrov nadchne nejen svojí architekturou v podobě známých řeckých bílo modrých domečků, které zná snad každý z katalogů cestovních kanceláří, ale také nádhernými plážemi a dech beroucími výhledy do okolí při západu slunce.
ostrov santorini
A jaké tu na vás čekají pláže?Na ostrově Santorini naleznete zajímavé a neobvyklé pláže, a to svým zbarvením písku a kamenů, což bylo ovlivněno sopečnou činností v minulosti. Jsou zbarvené od odstínů bílé, přes rudou, až po černou. Ani na tomto ostrově nechybí křišťálově čistá, tyrkysově modrá voda, která je pro Řecko typická.
Tento ostrov také bývá častým cílem novomanželů, je ideální destinací pro strávení svatební cesty nebo přímo pro absolvování svatebního obřadu, a to pro svoji krásnou romantickou atmosféru nejen při západu slunce. Svatební cesta právě do tohoto místa má své kouzlo a stane se tak nezapomenutelným a jedinečným zážitkem.
Největším a oblíbeným letoviskem je oblast Kamari, kde najdete dlouhou písčitou pláž a také skvělé podmínky k potápění a šnorchlování.
Až vás omrzí pobyt na pláži, můžete se z ostrova Santorini se také vydat na nějaký výlet lodí, a to na nedaleké ostrůvky Palea Kameni a Nea Kameni, kde se nacházejí stále činné vulkány.
santorini po setmění
Na tomto ostrově nechybí ani zajímavá turistická místa:
FIRA – hlavní město; dominikánský klášter, ortodoxní katedrála
PROFITIS ILIAS – klášter
PANAGIA EPISKOPI – byzantský kostel
THIRASIA – je tu zajímavá pláž, sopka a také termální pramen
AKROTIRI – odkryté město poničené vulkánem; tzv. kykladské Pompeje
Pokud si jako cíl vaší dovolené zvolíte ostrov Santorini, rozhodně Vaší volby nebudete litovat, ale naopak si užijete parádní dovolenou se vším, co k Řecku patří.