Nekončící úkol – úklid bytu nebo rodinného domu

Dnes, už v poměrně vytížené a stresující době, je v každé domácnosti mnohem méně času na to, aby se věnovalo úklidu tolik času a precisnosti, kolik skutečně vyžaduje. Je jasné, že jednou za čas je uklidit skutečně potřeba a výjimečně to lze udělat i rychle a „povrchově“ jen aby se neřeklo. Z času na čas je však potřeba vyhradit si na něho čas, a to je už dnes někdy nemožné zařídit.Jaké tedy máte možnosti?
muškáty na oknech.jpg

K dispozici máte několik možností, které vám můžou pomoci k tomu, abyste nezanedbali prostory, ve kterých chcete a měli byste žít čistě a příjemně.
1.    Den volna– ano, je to poněkud luxusní záležitost, vzít si den volna v práci potřebný na to, abyste ho věnovali péči o domácnost a její úklid. Bohužel je k tomu nucena většina lidí, kteří chtějí mít doma opravdu bezchybný a útulný prostor.
2.    Paní na úklid– je dobré vyzdvihnout, že je vám dnes k dispozici několik nabídek práce na úklid domácnosti pár hodin denně. Můžete si tedy najmout brigádníka/brigádnici, která se postará o to, na co vy nestačíte.
3.    Uklízecí firma– pokud chcete profesionální výsledek, musíte se obrátit na profesionály. Dnes už není žádnou výjimkou, že služby, které nabízí úklidová služba, jsou natolik zaneprázdněné a stojí se na ně fronta. Mnoho lidí totiž dokáže ocenit to, jak je to komfortní a účelové.
4.   Zapojí se celá rodina– je bezesporu jasné, že každý člen vaší domácnosti má na práci něco lepšího a smysluplnějšího, než je úklid v rámci jeho volného času. Pokud si však chcete udělat doma pořádek, musíte zapojit všechny, kteří jsou způsobilí k tomu, aby uklidili – alespoň po sobě. Nebo si můžete udělat rozvrh a rozdělit si práci, kdy každý bude vědět, co má dělat.
obrazy u dvěří.jpg

Je desinfekce do bytu nebo domu vhodná?

Takzvaným módním trendem se stala i desinfekce domova, která se má postarat o likvidaci bakterií a virů, bez nutnosti vyplýtvat všechny chemické prostředky, které máte doma v koupelně. Využívají ji obzvláště maminky, které tímto způsobem chtějí ochránit své malé děti před nemocemi. Nevyhnutelné to však vůbec není, a pokud nechcete, aby váš domov připomínal sterilní nemocnici, této možnosti se raději nepřiklánějte.