Nekupujte zajíce v pytli, pomáhejte si videem z Internetu

style=“margin:0cm 0cm 8pt“>Víte, co znamená příslovečné rčení „zajíc v pytli“? Pravděpodobně na tuto otázku odpovíte kladně, ale přesto se mnozí z nás do podobných situací dostanou. Bývá to obvykle díky tomu, že si nezjistí o dotyčném výrobku nebo službě všechny podstatné potřebné informace, a rozhodují se o jeho koupi jen podle povrchních znalostí.

stahování videa

Sledujte recenze

Uživatelské recenze jsou nesmírně užitečné a lidé je využívají obvykle u výrobků, jejichž cena není zrovna nejnižší. Pokud se totiž zmýlíte u spotřebního zboží za pár desítek či stovek korun, mávnete nakonec nad svým omylem rukou, ale u produktů za tisíce až desetitisíce jde veškerá legrace stranou.

Čím dražší výrobek chcete pořídit, tím větší pozornost věnujte právě recenzím a hledejte je na více zdrojích, ne pouze na jednom. Snažte se jich dopátrat, i když vám zrovna vyhledávače nechtějí nic vyhodnotit. Nenechte se zkrátka rychle odbýt.

video z YouTube

Stáhněte si video

Líbivé reklamní video, které vám nabízí výrobce produktu, o který máte zájem, může být natočeno záměrně tak, aby skrylo některé nedostatky a naopak vyzdvihlo všechna pozitiva. Bohužel to tak může být, nikdo totiž výrobci nenařizuje, jak přesně má své video koncipovat, a tak záleží jen na jeho serióznosti a čestnosti. Může se pak stát, že vás výrobek zklame, ačkoli se na videu tváří úžasně.

Stahujte i videa z nezávislých zdrojů

Jako jeden z příkladů za všechny bychom mohli uvést pořízení vysavače sáčkového nebo určeného i pro odsávání tekutin. Výrobců těchto produktů je celá řada a mezi lidmi občas kolují na sociálních sítích, např. na YouTube, které se dají stáhnout YouTube video downloaderem Stahuj videa, recenze, zpracované jako video, jak se říká, přímo v akci. A některá videa jsou skutečně přínosem, protože vám předvedou, jak se výrobek vybalí z krabice, smontuje, zapojí a uvede do provozu, a začne se s ním odsávat nečistota na nějakém předem připraveném místě. Máte tak po celou dobu možnost sledovat skutečný výkon stroje a porovnat jej s jinými.