Rozzařte svůj interiér pomocí rostlin

Milujete rostliny, chcete něčím rozzářit svůj domov, ale už vás nebaví květiny v klasických květináčích? Pak pro vás máme skvělý TIP, a tím jsou květiny ve skle, nebo také jinak – aerárium. V současnosti je více trendy mít ve skleněné kouli rostliny než zlatou rybku. A proč tomu tak je? Nemusíte trápit zlatou rybku na tak malém prostoru, naopak rostlina světlo pro své kořeny a prostor ocení. Dekoraci můžete umístit téměř kamkoliv – do obývacího pokoje, do kuchyně na stůl, nebo například na chodbu. Je to jen na vás. A co do takové koule dát? Ideálně nenáročnou rostlinu, která má ráda světlo. Skvěle vypadají také různé druhy kaktusů a sukulentů. A nemusíte se omezovat pouze na kouli, ale můžete využít různé alternativy jako kapky, trojúhelníky nebo závěsné baňky s otvorem. Dobře vypadá opravdu vše.

Rostlina ve skle

Péče o rostliny v těchhle skleněných nádobách je opravdu jednoduchá a zvládne ji úplně každý. Rostliny, které se do těchto nádob sadí jsou většinou nenáročné na vodu, takže je stačí občas zavlažit a bude vám krásně prospívat. Pokud nevíte, jak si takové aerárium vytvořit a jaké rostliny do něj zasadit, můžete si zakoupit na internetu nebo v květinářství. Naleznete zde různé tvary těchto akvárek na rostliny. Velikostí a možností zavěšení je zde také nespočet a je jen na vás, co se vám zalíbí a co si vyberete.

aerárium

Tato dekorace rozsvítí a zútulní váš interiér. Zaujme každou návštěvu a vás bude bavit neuvěřitelně dlouho, protože rostlina se mění, roste a kvete. Navíc ji můžete doplnit různými dekoracemi. Na zimu můžete kouli doplnit o malého sobíka, na jaro zase ptáčkem nebo velikonočními vajíčky. Ve vaší fantazii a originalitě se meze nekladou. Pokud jste tedy do teď váhali s pořízením, už neváhejte a určitě si aerárium pořiďte. Vaše návštěvy ho nakonec budou chtít taky, protože kdo by ho nechtěl!