Výsledky poznáte za půl roku

Nedá se ale nic dělat. Jestli chceme mít příští rok naše koupaliště v bezvadném pořádku, pak je nutné ho správným způsobem https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu zazimovat. V současné době se nedá dost dobře určit, kdy koupací sezóna začíná a kdy končí. Počasí je většinou nějak popletené a servíruje nám mnohdy všechny čtyři roční období i v jednom týdnu. Kdy už ale do bazénu ne, většinou poznáme sami. A někdy je spíše lepší nečekat až na příchod skutečné zimy a raději vše připravit s předstihem.

plavání

  • Není v podstatě možné dát univerzální návod, jak svůj bazén zazimovat.
  • Každý typ vyžaduje něco jiného a totéž samozřejmě platí i v oblasti bazénové technologie.

Jedna zásada však platí vždy – zabránit poškození bazénu a bazénové technologie vlivem působení nízkých teplot.Je zapotřebí udržet alespoň část objemu vody v optimální kvalitě do další sezóny.

Nečistoty se přes zimu rozmnožují

Prvním krokem je tedykontrola kvality vody. Přesto, že už jste plavky uklidili do skříně, je stále potřeba se o vodu v bazénu starat. Je nutná kontrola hodnot pH a aktuální koncentrace aktivního chlóru nebo kyslíku. Pokud kontrola ukáže, že jsou hodnoty nedostatečné, pak je nutné zasáhnout pomocí vhodných přípravků bazénové chemie. Rozhodně se doporučuje zkontrolovat, jestli se v našem domácím koupališti netvoří řasa.

prázdný bazén

  • Pokud bychom nad tímto problémem mávli rukou, asi bychom se na jaře nestačili divit.
  • Není totiž možné se rozšířené řasy docela zbavit.

Je také nezbytné odstranit nerozpuštěné látky, které nám do bazénu připutovaly z blízkého okolí (spadané listí, nečistoty z okolí). S těmi si hravě poradí bazénový vysavač nebo vločkovač a poté filtrace. Po těchto úpravách už můžeme odpustit vodu pod trysky a ústí bazénové filtrace, které zalepíme krytkami. Přesto vodu celou zimu kontrolujeme, aby na jaře nepřišlo nepříjemné překvapení.