Satelitní sledování vozidel je rozhodně velký pomocník


Nebudeme si sice nic nalhávat, že nikomu z řad zaměstnanců se moc nelíbí, že je jeho pohyb monitorovaný a tak je prakticky sledovaný na každém kroku. V podstatě je jedno, zdali se monitoruje při práci a nad ním je kamerový systém nebo má svěřené firemní auto, které mu má sloužit k výkonu zaměstnání. Pokud se ovšem se svým zaměstnavatelem nedomluví na soukromé jízdě, kterou si také sám vykompenzuje.
satelitní fotografie obce

V dnešní době je ale satelitní sledování vozidel, jen výhrou pro majitele vozového parku. Sám o sobě totiž nemá tolik času a vůbec kapacity, aby sledoval provoz všech vozidel nebo jejich technický stav. Moderní technologie se neustále vyvíjí a tak je to i v tomto případě. Díky skvělé pomůcce se dá mnohému zabránit nebo předejít. Navíc systém se dá instalovat prakticky všude a tím lze získat kontrolu nad veškerým motorovým vozidlem.
vozidla na dálnici
1. Osobní automobil – je nejčastěji využívaným dopravním prostředkem. Náklady na jeho provoz nejsou nijak malé a také je třeba hlídat stav vozidla. Ačkoliv by řidič měl vždy předat hlášení, kdyby se něco přihodilo, tak v realitě je to trochu jiné. Buď cíleně chce zakrýt nějaké skutečnosti, nebo zkrátka se na něco zapomene. To se nestane, pokud nám vše satelitní monitoring nahlásí. Do tabulek se pak snadno zaznamená jméno řidiče, jeho styl jízdy, pohyb a čas, trasa, případně porucha nebo nehoda. Majiteli se následně ukáže upozornění na stav tankování a další náležitosti, které zabrání neoprávněnému obohacování nebo zneužívání. Zapisuje se nájezd nejen kilometrů, ale také si systém pohlídá možnou technickou kontrolu a ještě další potřeby.
2. Nákladní automobil – ani zde nemusí majitel vozového parku mít větší obavy, navíc se mu může ukázat hospodárná jízda řidiče, stejně jako jeho pracovní výkon, tachograf a další náležitosti. Díky pohybu nakládky se může snadno domlouvat s příjemcem a tím samozřejmě mít pod kontrolou časové spojení a předání.
stavební stroje
3. Stavební a zemědělské stroje – v dnešní době není žádný problém nainstalovat systém i těchto strojů. Majitel tím získá celkový přehled o pohybu, výtěžnosti a celkové práci při obsluze strojů. Hlídá palivo, aby nedocházelo k velkému úniku, buď nehospodárností, poruchou nebo krádeží. Díky chytrému přístroji pak lze kontrolovat stroje na dálku, zdali vše probíhá na stavbě podle stavebního plánu a to lze na různých místech najednou, což rozhodně ušetří čas.