Chcete strávit příjemnou dovolenou nedaleko domova? Zajeďte si do Veľkého Mederu

Na Slovensko vyráží v létě na dovolenou mnoho Čechů. Najdete tam totiž spoustu destinací, kde si můžete užít příjemné letní dny. Ať už u vody nebo za účelem sportu, turistiky, obcházení památek a poznávání krás Slovenska. Slovensko je proslulé také skvělými termálními lázněmi. Výhodou je, že na Slovensko se dostanete za pár hodin autem a můžete se tak rozhodnout ze dne na den, že si zkrátka vyjedete za naše hranice.

Jakou destinaci zvolit? Zkuste třeba Veľký Meder.

Veľký Meder je městečko na jihu Slovenska. Je obýváno především maďarskými obyvateli. Je proslulé především svými termálními lázněmi. Město je ideálním místem pro trávení dovolené. Najdete tu spoustu penzionů, hotelů, výborných restaurací s pravou slovenskou kuchyní a všechny možné obchůdky.

bazén

Ve městě a v jeho okolí je spousta míst, která můžete navštívit. Nejvýznamnějším místem jsou termální lázně Velký Meder Thermal Corvinus. Tento resort je opravdu rozlehlý, a to své si tu najde každý. Nachází se uprostřed lesoparku, takže jste ze všech stran obklopeni nádhernou přírodou. Najdete tu 13 bazénu, přičemž 6 z toho je venkovních. Najdete tu velké množství skluzavek a tobogánů, skokanský bazén, saunu nebo vířivku. Milovníci sportu si zde mohou zahrát plážový volejbal nebo plážový fotbal. Pro rodiny s dětmi je tu připraveno mnoho různých interaktivních her, pohybové zábavy a animační programy.

děti

Pro děti je připraven také lanový areál Tanzánie, který je v současné době nejdelším na Slovensku.

Pokud se chystáte Veľký Meder navštívit, rozhodně si zajistěte ubytování předem. Vzhledem k tomu, jak žádaná destinace to je, se vám určitě nevyplatí jet jen tak na blind. Můžete se samozřejmě ubytovat přímo v areálu termálních lázní, nebo se poohlédnout po jiném ubytování v tomto kouzelném městečku. K dispozici je spoustu hotelů i penzionů Velkého Mederu.