Hubnutí za pomocí moderních metod

Obezita byla v našich zeměpisných šířkách dlouhá desetiletí, když ne oslavována, tak alespoň velkou částí společností tolerována. Tomu naštěstí už pomalu ale jistě začíná být konec. Nejedná se totiž pouze o problém sebevědomí, i když i to může vyústit v duševní poruchy. Jde však o zdravotní hledisko. Obecně se už dnes ví, že obezita je se zdravím organismu v rozporu. Kdo chce být fit, ten si prostě musí udržovat hmotnost na těch správných číslech. Kolik to však doopravdy je dost individuální. Každý jsme totiž trochu odlišní.

Kopa jahod

Proto se také k určování obezity nebo i podváhy nedá používat pouze osobní váha. Je nutné zapojit index bmi. ten se naštěstí dá vypočítat poměrně snadno, a to i v domácích podmínkách. Stačí se jen zvážit, změřit, zadat do kalkulačky věk a začít počítat. Výsledek pak zhruba odpovídá tomu, jak si člověk stojí. Když je až příliš vysoká, je potřeba začít hubnout.

Krevety

Základem je strava. Kdo chce zhubnout, ten ji musí zákonitě změnit. Často je potřeba být radikální, nicméně hlavně o obézních jedinců to jinak nejde. Většinou se doporučuje pro hubnutí použít keto dietu. Jedná se o velice efektivní způsob ubírání kilogramů. Principy jsou zde poměrně jednoduché – vyřadit z jídelníčku tučná a sladká jídla. Tělo nedostane dostatečné množství cukru, takže začne ničit tuk, jelikož ho bude považovat za palivo. Takto se hubne efektivně a naprosto bezpečně.

I když je dieta z hlediska konečného výsledku zcela zásadní, jsou zde i jiné faktory, které mohou přispět k hubnutí, třeba sportování. Ideální je vykonávat alespoň třikrát za týden nějakou formu aerobního pohybu. Je jedno, jestli se bude jednat o vytrvalostní běh, jízdu na kole, kolečkových bruslích nebo o procházky ve svižnějším tempu. Důležité je se této činnosti věnovat většinu dní v týdnu v dostatečně dlouhých intervalech. Minimum by měla být půl hodina, ideál je pak hodina.