Jak zabavit celou rodinu


Pohybová aktivita je vždy dobrou volbou
O této pravdě v celku nelze pochybovat. Zejména, máte-li skutečně již vlastní malé děti, pěstování jejich kladného vztahu ke sportu a pohybovým aktivitám obecně by mělo být jedním ze základních cílů Vaší výchovy.
Jenže vy už jste vyzkoušeli plavání, cyklistiku, a dokonce i bowling. Na návštěvu venkovního bazénu je poněkud od mrakem, na kolech jste strávili společně poslední tři víkendy a bowling si dokážete užít mnohem víc, když jdete pouze s partnerem, protože s dětmi připomíná podobná akce spíše krocení divé zvěře?
bosé běhání v trávě 
Jednoduché, rychlé a vždy efektivní
Existují i mnohem jednodušší pohybové „zábavičky“, které Vás navíc vyjdou pouze a jen na pár korun, nikoli na stovky či tisíce utracená za program trvající pouhých pár desítek minut.
Některé z nich v sobě navíc skýtají i ten potenciál, že si je děti osvojí a budou moci dále provozovat
i bez Vaší přítomnosti či dohledu. Není tedy dobré podobné aktivity dětem představit raději dříve nežli později?
gumičky na náramky 
Jedna jediná pomůcka na hodiny zábavy
Také jste jako děti milovali skákání přes gumu? Teď samozřejmě nemáme na mysli gumu na gumování nebo takovou tu maličkou, barevnou, s níž se zaplétají děvčátkům copánky na hlavě. Myslíme dlouhou, barevnou pásku, při jejímž použití se potomci vyřádí jako nikdy předtím a budou se k ní s chutí vracet.
Zajděte do nejbližšího hračkářství, zakupte si jeden kousek a věnujte hodinu tomu, abyste všem členům rodiny předvedli „jak na to“. Poté Vás čeká už jen rozmyšlení si toho, jakému pořadu v televizi či jaké oblíbené knize se s partnerem budete moci v klidu věnovat.
 
Málokterý podobně jednoduchý vynález v sobě skrývá vlastnosti doslova pobízející k tomu, aby člověk zvedl zadek ze židle a šel svým vrstevníkům převést, co všechno umí. V případě zájmu je se skákací gumou totiž možné pořádat doslova turnaje, v nichž se ukáže, kdo ze zúčastněných je nejlepší.

4/5 - (3 votes)