Patriotismus a výběr auta

Jak jste na tom s koupí auta, milí obyvatelé České Republiky? Podporujete naši národní značku, ačkoliv ji vlastní již pár let zahraniční koncern nebo si vybíráte auto podle vašich vlastních priorit bez ohledu na zemi, ve které se vyrábí?
Výběr je opravdu veliký a u každého z nás hraje roli asi něco jiného. Cena bývá často na prvním místě, aspoň u lidí, kteří si kupují auto jednou za mnoho let a musí na něj dlouhou dobu šetřit. Určitou roli hraje zajisté i předchozí zkušenost.

bmw

Vlastnili-li jste určitou značku a byli s ní spokojeni, nejspíše po ní zase sáhnete. Případně dáte na doporučení někoho z rodiny. A pak asi přichází na řadu vzhled a vybavení.  Tady je dobré si dát velký pozor na reklamy výrobců a prodejců aut. Cena, za kterou vám auto v televizi nabízejí, může znamenat jen okleštěný model bez veškerého komfortu a za jakékoliv příslušenství pak musíte tvrdě připlácet. Proto si dejte práci a oběhejte vícero prodejců, abyste viděli, co za své peníze opravdu dostanete, případně dokázali vyjednat nějakou slevu nebo bonus navíc.
Rozhlédne-li se člověk po českých silnících, tak tu značka Škoda výrazně vládne.

Přeci jen dáme na starou dobrou tradici a historii a zároveň je třeba říct, že kvalita i vzhled aut nás mohou jen potěšit. Škoda se snaží, jde s dobou a nebýt velkého německého bratra, tak by se asi rozvíjela i více a možná dobu lehce předběhla. Ale ten si to nechce nechat líbit a kontroluje kroky naší automobilky a usměrňuje je směrem, který ho tolik neohrožuje. I když porovnání prodeje se mu moc líbit nemůže.

vw

Kdybyste třeba žili v Bavorsku, tak by bylo vaší povinností, vlastnit místní značku, zvláště v Mnichově. Možná by vám prominuli s přivřenýma očima ještě nějakou jinou německou značku, ale se zahraničním vozem byste upadli v nemilost a přátelé a zákazníci by se k vám odvraceli zády. Tam je patriotismus takřka hmatatelný. To u nás přeci jen nemáme. Naštěstí.