Písek do filtrace se časem musí vyměnit za nový

Písek do filtrace se prodává ve velmi drobné frakci, má ostré hrany, mezi nimiž se zachytávají i velmi drobné nečistoty. Postupným obrušováním hran však svoje filtrační schopnosti ztrácí a je nutné jej vyměnit za nový. Výměna se realizuje zhruba jednou za dva roky, podle toho, jak často se filtrační okruh uvádí do činnosti.

voda v bazénu

Co se starým filtračním pískem

Posypový materiál – víte, že v zimě připadá velké procento úrazů na pády po zledovatělém povrchu? Co je to platné, když odstraníte sníh z chodníku a vzápětí začne pršet a déšť se na zmrzlém terénu promění v led. Máte dvě možnosti, jak tomu zabránit, buď použijete sůl, anebo nějaké abrazivo (popel nebo písek). Popel je příliš jemný a navíc ne každý jej má doma k dispozici, všichni zkrátka netopí dřevem nebo uhlím. Použitý písek do filtrace je pro tyto účely jako stvořený, zrnka nejsou ani moc velká, ani moc malá, a co je podstatné – zabrání pádu po kluzkém terénu.

venkovní bazén

Veďte své ratolesti k akvaristice – akvaristika je jeden z nejkrásnějších koníčků, směřuje nás ke klidu a především porozumění citlivému biotopu, jeho fungování a udržování v přirozeném chodu. Navíc je velké akvárium tou nejkrásnější dekorací (spolu s pokojovými rostlinami), jakou si můžete doma dopřát. Pro osázení dna rostlinami se využívá křemičitý písek a ten, co vyřadíte z filtračního okruhu bazénu po dvou sezónách, můžete využít třeba k novému akváriu, které budou mít vaše ratolesti ve svém pokoji.

Obsyp pokojových rostlin – někteří lidé obsypávají květináče s pokojovými rostlinami drobnými oblázky. Můžete to zkusit i s pískem, tím vznikne hezká dekorace a rostlinám to nijak neublíží.

Dekorace na záhonech – křemičitý písek je sám o sobě dekorativní, když jej sladíte s jinými přírodními materiály, např. dřevem, a zelenými rostlinami. Na záhonech a mezi skalničkami může nádherně kontrastovat, mnohem lépe, než mulčovací kůra.